Kierownictwo Przedsiębiorstwa:

  • Członek Zarządu – Jerzy Met

  • Główna Księgowa – Ewa Klimek

MPK Sp. z o.o. działa na podstawie umowy podpisanej z Zarządem Transportu Miejskiego na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach.

MPK Sp. z o.o. posiada zajezdnię przy ul. Jagiellońskiej 92, gdzie zlokalizowane są główne obiekty zaplecza technicznego i administracji.

Eksploatowany tabor :

Autosan M12LF, MAZ typ 203, MAZ 206085
Mercedes Conecto LF, Mercedes Citaro Solaris Urbino 12
Solaris Urbino 15, Solaris Urbino 18,
Solaris 12 Hybrid, Solaris 18 Hybrid
TEMSA LF, TEMSA MIDI
MAN LION’S CITY 12, MAN LION’S CITY 12 CNG, MAN LION’S CITY 18

 

MPK Kielce w roku 2021
Po strajku w 2007 roku, pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji utworzyli Kieleckie Autobusy Spółkę Pracowniczą. Obecni oraz emerytowa-ni pracownicy firmy posiadają około 67 proc. udziałów MPK. Współwłaścicielem przedsiębiorstwa jest Miasto, w którego posiadaniu jest 33 proc. udziałów firmy komunikacyjnej.

W obydwu spółkach zatrudnionych jest w 2021 roku prawie 600 pracowników, w tym 400 kierowców.

Autobusy MPK obsługują miasto i 10 ościennych gmin. Do dyspozycji pasaże-rów jest 200 pojazdów, które kursują na 54 liniach – siedem dni w tygodniu.

MPK na wniosek samorządów utworzyło również, w związku z upadkiem PKS, siedem linii komercyjnych, które kursują do: BuskaZdroju, Chmielnika, Łącznej, Samsonowa, Nowej Słupi, Łagowa i Rakowa.

W kontraktach, podstawowym i unijnym zapisano, że autobusy MPK rocznie po-winny przejechać 12 milionów kilometrów, choć w ostatnim roku liczba zrealizowanych wozokilometrów z powodu pandemii spadła o około 1 milion.

Przedsiębiorstwo posiada własne stacje: paliw, diagnostyczną, napraw pojazdów oraz myjnie. Firma jest samowystarczalna, a do tego świadczy usługi na zewnątrz.
Siedziba MPK, ww stacje, warsztaty, za-jezdnia są zlokalizowane na 4 hektarach przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach.


MPK firmą przyjazną pracownikom

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach zostało laureatem VI edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom. To wyjątkowe wyróżnienie, które przyznawane jest raz do roku, wręczono w Pałacu Prezydenckim. MPK znalazło się w gronie dwunastu „Firm Przyjaznych Pracownikom” z całej Polski.